Widowisko patriotyczne w kinie Etiuda

„Sto lat w sto minut” – pod takim hasłem 11 listopada będzie można obejrzeć przedstawienie patriotyczne ukazujące wydarzenia historyczne od 1918 roku do dziś.

– Widowisko jest kompilacją krótkich obrazów filmowych, wierszy i piosenek w wykonaniu różnych pokoleń: dzieci, młodzieży i dorosłych – mówi Jolanta Wiśniewska z Miejskiego Centrum Kultury. Dodaje, że pomysł na taką formę uczczenia 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości powstał prawie rok temu. Teraz jest w fazie realizacji.

Przedsięwzięcie, zainicjowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Miejskie Centrum Kultury, przy zaangażowaniu Centrum Kształcenia Ustawicznego, ostrowieckich szkół podstawowych i wielu innych osób i instytucji, opieką artystyczną objęła Katarzyna Zielińska, aktorka teatralna pochodząca z Ostrowca.
Spektakl odbędzie się 11 listopada w kinie Etiuda, o godzinie 17. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
A jednym z wykonawców w widowisku będzie nasz redakcyjny kolega Wojciech Socha, muzyk, tekściarz, poeta, autor audycji 'Synkopa Słowa czyli wyśpiewane wierszem’ w Radiu Ostrowiec.
/marsz/

Ważne wydarzenia