Jarosław Rusiecki chętnie o wynikach wyborów w Opatowie, niechętnie w Ostrowcu

Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego PiS podsumował wczoraj wyniki wyborów samorządowych. – To wielki sukces Prawa i Sprawiedliwości, wygraliśmy wybory – mówił dziś na konferencji prasowej senator Jarosław Rusiecki podkreślając, że „odsunęli od władzy złe rządy PO, a przede wszystkim PSLu, który rządził od 12 lat”.
PiS w samorządzie województwa rządzić będzie samodzielnie. W Sejmiku mają 16 na 30 mandatów. Na urząd marszałka województwa rekomendowali wczoraj Andrzeja Prusia, sekretarza partii w regionie i współpracownika Krzysztofa Lipca, szefa świętokrzyskiej organizacji PiS.
Rekomendację na starostę opatowskiego otrzymał z kolei Tomasz Staniek. – W Opatowie odsunęliśmy od władzy Bogusława Włodarczyka z PSLu – podkreślał senator Rusiecki. Ale już o wyborczym wyniku PiS w Ostrowcu mówił niechętnie. – Uzyskaliśmy bardzo dobry wynik, większy liczbowo jeśli chodzi o gminę, gdzie mamy 7 radnych, w Radzie Powiatu mamy 8 radnych. Dokładniejszą ocenę przedstawimy w najbliższym czasie podczas konferencji prasowej – zapowiedział.
Wynik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w Ostrowcu trudno nazwać sukcesem, bo partia traci władzę w powiecie ostrowieckim po – zaledwie – jednej kadencji. Jak mówił Radiu Ostrowiec Zbigniew Duda, odchodzący starosta i szef PiS w powiecie „nie czuje się za to odpowiedzialny” i podkreślał, że sam otrzymał rekordowo dużo głosów w tych wyborach jako kandydat na radnego powiatowego.
Ostrowiec pod rządami PiSu w województwie – jak zapewniał dziś senator Rusiecki – nie będzie wykluczony ze wsparcia samorządu województwa. Gwarantem tego ma być Magdalena Zieleń, skarbnik powiatu ostrowieckiego, która została radną Sejmiku. – Ta część województwa świętokrzyskiego była karygodnie pomijana – ocenił, a inwestycje drogowe samorządu wojewódzkiego w powiecie ostrowieckim nazwał „rzutem na taśmę związanym z końcem kampanii wyborczej”. Pytany o współpracę Sejmiku z powiatem, w którym, tak jak w mieście będzie rządził komitet prezydenta Jarosława Górczyńskiego, mówił o potrzebie „otwartości z drugiej strony i pewnej pokory wobec wyborów”.

/mag/

Ważne wydarzenia