Blisko 20 procent ostrowieckich policjantów na L4

42 policjantów, co stanowi blisko jedną piątą funkcjonariuszy zatrudnionych w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu obecnie przebywa na zwolnieniach lekarskich.

W całym województwie na L4 przebywa obecnie 25% formacji. – Sytuacja jest trudna – nie ukrywa Kamil Tokarski, rzecznik Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach, ale uspokaja, że policja robi wszystko co w ich mocy aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.
– Pomimo minimalnej ilości funkcjonariuszy to bezpieczeństwo chcemy w maksymalnym stopniu zapewnić. Będziemy wszędzie tam, gdzie będzie wymagała tego sytuacja i gdzie potrzebować nas będą mieszkańcy. Oczywiście należy liczyć się z tym, że w przypadku drobnych interwencji jak np. kolizja drogowa na policję trzeba będzie poczekać trochę dłużej, natomiast tam gdzie będzie zagrożone życie i zdrowie będziemy starali się dotrzeć możliwie szybko na miejsce – zapewnia.
W powiecie ostrowieckim na zwolnieniu przebywają funkcjonariusze zarówno z pionów prewencyjnych, kryminalnych jak i funkcjonariusze drogówki.
– Pomimo tej sytuacji komendanci powiatowi zapewniają ciągłość służby. Zdarzać się będą sytuacje, że do patroli przekierowywani będą policjanci z innych pionów, np. z kryminalnego, ale zachowanie bezpieczeństwa mieszkańców jest dla nas priorytetem – podkreśla Kamil Tokarski
Rzecznik policji zaznacza jednak, że sytuacja zmienia się z godziny na godzinę.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia