Piękna i Niepodległa. Sen o wolnej Polsce

W ten weekend odbędzie się ostatnia impreza z cyklu 'Piękna i Niepodległa. Sen o wolnej Polsce’ na terenie Polski w miniaturze Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

– Na odwiedzających czekać będzie ponownie mnóstwo atrakcji, a my opowiemy im o historii końca XIX wieku i początku XX – mówi Paweł Karwicki, przewodnik w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym
– Tym razem zobaczymy XIX-wiecznych Ułanów, pokaz tańca dworskiego, broń z tamtego okresu czy będziemy mogli ponownie wziąć udział w żywej lekcji historii – dodaje.
Oprócz tego organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami. Jak podkreśla przewodnik Anna Wierzbińska, cykl 'Piękna i Niepodległa’ cieszył się dużym zainteresowaniem
– Wszyscy, od najmłodszych dzieci po osoby dorosłe mogą z tych wydarzeń wynieść coś dla siebie. Dla dzieci była to głównie zabawa i kontakt z „baśniowym” światem, dorośli z kolei mogli uzupełnić swoją wiedzę z tych okresów historycznych – mówi. Te oryginalne lekcje historii odbywać się będą sobotę i w niedzielę w godzinach 11:00 – 17:00. Organizatorzy przygotowali też specjalną promocję dla naszych słuchaczy – na hasło „Radio Ostrowiec” turyści otrzymają 50% rabatu na wszystkie bilety kompleksowe!
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia