PiS kontra działacz PiS. Tak jest w Waśniowie

W Waśniowie listy kandydatów na radnych gminy zarejestrowały 4 komitety wyborcze. We wszystkich 15. okręgach kandydatów wystawił komitet obecnego wójta Krzysztofa Gajewskiego. O mandat w 2 okręgach powalczy SLD Lewica Razem. Ale największą ciekawostką jest fakt, że o głosy wyborcze walczyć ze sobą będą Prawo i Sprawiedliwość i Grzegorz Kazimierski, działacz tej partii, który jednak do wyborów idzie z własnym komitetem.
– Uważałem, że czas spróbować własnych sił, przyznaję, że bardzo ważny jest szyld, ale ważniejsza jest osoba, która funkcjonuje w samorządzie na terenie gminy – mówi Radiu Ostrowiec.
O Grzegorzu Kazimierskim, który jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Ostrowieckiego głośno zrobiło się, gdy w październiku 2016 roku wraz z dwoma innymi radnymi głosowali wbrew koalicji PiS-PO za likwidacją stanowiska etatowego członka zarządu. W konsekwencji został wykluczony z klubu radnych PiS.
Radiu Ostrowiec mówi dziś, że konfliktu między nim, a władzami partii w Ostrowcu nie ma, ale nie chce komentować faktu, że PiS w Waśniowie wystawił mu kontrkandydatów. Dodajmy, że także z własnym komitetem do wyborów idzie w Bałtowie Hubert Żądło, radny powiatowy i działacz PiS i on poparcie partii otrzymał.

/mag/

Ważne wydarzenia