Rozmawiają i walczą o głosy mieszkańców

Kampania wyborcza w pełni. Ugrupowania polityczne zabiegają o głosy wyborców i organizują konferencje, happeningi, albo po prostu rozmawiają z mieszkańcami. Dziś na ulice wyruszyło stowarzyszenie 'Samorządność i Przedsiębiorczość’.

Spotkaliśmy ich na osiedlu Słonecznym.
– Pytamy mieszkańców co chcieliby zmienić, co im się podoba a co nie, proponujemy nasze rozwiązania i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wyborach – mówi Dariusz Karwiński, który jest kandydatem SiPu na prezydenta Ostrowca.
Małgorzata Dybiec, która ubiega się o mandat radnej w powiecie mówi, że członkom jej stowarzyszenia, tak jak wielu mieszkańcom miasta, nie podobają się relacje między starostwem i miastem. – Jest to walka, która nie przynosi miastu niczego dobrego, mamy nadzieję, że będzie po prostu lepiej a ostrowczanie uwierzą w Ostrowiec – mówi.
Podkreśla, że jednym z priorytetów jej komitetu wyborczego jest walka z odpływem młodych ludzi z miasta. – Jednym z pomysłów na zrealizowanie tego celu jest utworzenie w Ostrowcu prężnie działającego ośrodka akademickiego, który ściągałby przyszłych studentów z innych miast – wyjaśnia Monika Borek, kandydatka do Rady Powiatu. Jest pielęgniarką, wykłada też na Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości. Jej zdaniem uczelnia ma potencjał, ale brakuje jej zaplecza, a to można by zbudować na gruntach po MPK, które buduje nową zajezdnię.
– Uczelnia ciągle się rozwija, w tej chwili powstaje monoprofilowe centrum symulacji medycznej, które skierowane jest do przyszłych kadr medycznych, czyli poziom nauczania jest bardzo wysoki – podkreśla Monika Borek i dodaje, że na zajęcia do WSBiP zjeżdżają się studenci z różnych okolic Ostrowca Świętokrzyskiego. – Tak naprawdę takiej bazy lokalowej gdzie mogliby się zatrzymywać studenci nie ma, dlatego potrzebny jest nowoczesny kampus akademicki – dodaje.
Samorządność i Przedsiębiorczość zapowiada, że w przypadku zwycięstwa w wyborach wprowadzą bezpłatne posiłki w szkołach podstawowych dla uczniów klas I-III oraz zbudują wiadukt na ulicy Żeromskiego nad torami.
SiP startuje w wyborach zarówno do Rady Powiatu jak i Rady Miasta. Przypomnijmy, że wybory samorządowe odbędą się 21 października.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia