Nikt nie chce wyremontować fontanny

źródło: ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl

Nadal nie ma chętnych na wykonanie modernizacji fontanny w parku na osiedlu Spółdzielców w Ostrowcu. Do drugiego ogłoszonego w sierpniu przetargu nie zgłosiła się żadna firma.

Jak mówi Iwona Miszczyszyn zastępca prezesa Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie trzeci przetarg.
-Może z końcówką roku oferenci będą mieli mniejszy zakres robót i ktoś się zdecyduje na modernizację – podkreśla.
Iwona Miszczyszyn dodaje, że wykonawcy poszukiwać będą do skutku droga przetargową, ponieważ inny sposób znalezienia chętnej firmy nie wchodzi w grę, jak np. wybór wykonawcy z tzw. „wolnej ręki”, ponieważ muszą posiłkować się ustawą o zamówieniach publicznych.
Przypomnijmy, że wyremontowanie fontanny miał być początkiem II etapu rewitalizacji parku. OSM na ten cel planuje przeznaczyć 500 tys. zł. Środki pochodzą z Urzędu Miasta, a po jego zakończeniu 70 procent kwoty zostanie zrefundowane przez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Ten etap miał zakończyć się do końca września tego roku. Teraz OSM najprawdopodobniej będzie musiał aneksować umowę zawartą z Urzędem Miasta, by termin ten przesunąć. Cały projekt rewitalizacji musi zostać wykonany do końca 2020 roku.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia