Z ostrowieckiego szpitala odchodzą dyrektorzy

Szpital Powiatowy w Ostrowcu traci wieloletniego dyrektora do spraw finansowych i dyrektora ds. medycznych. Obaj złożyli wypowiedzenia z pracy.
Jak dowiedziało się Radio Ostrowiec, Piotr Chuchmała złożył wypowiedzenie z pracy w miniony piątek. Fakt ten potwierdził nam w rozmowie telefonicznej. – Moja decyzja o odejściu spowodowana była przyczynami osobistymi – powiedział. Pytany, czy ma to związek z bardzo trudną sytuacją finansową szpitala, zaprzeczył.
To nie jedyna osoba odpowiadająca za ostrowiecki szpital, która zrezygnowała z pracy w nim. Kolejna to dyrektor ds. medycznych Dariusz Kopania, który także złożył wypowiedzenie. Od 1 września jego obowiązki pełni doktor Ewelina Pióro – Dodot, lekarz okulista.
Dyrektor Kopania jako powód swojego odejścia także podał przyczyny osobiste.
Nasze informacje potwierdził Rafał Lipiec, dyrektor naczeleny placówki i zapowiedział, że będą szukali głównego księgowego. – Mamy zastępcę głównego księgowego, nadal jeszcze jest pan dyrektor Chuchamała, ale już podjąłem odpowiednie kroki do poszukiwania głównego księgowego – powiedział.
Piotr Chuchmała, swoje obowiązki będzie pełnił jeszcze przez trzy miesiące, bo obowiązuje go okres wypowiedzenia.
Przypomnijmy, że sytuacja szpitala powiatowego jest bardzo trudna.
Od prawie roku jego dyrekcja pracuje nad planem naprawczym, który – jak na jednej z sesji Rady Powiatu wskazywała radna Agnieszka Rogalińska – miesięcznie – generuje stratę w wysokości ponad miliona złotych.
Pierwszej wersji dokumentu jesienią ubiegłego roku nie przyjął Zarząd Powiatu. Kolejny termin dyrekcja lecznicy miała wyznaczony na marzec tego roku. W maju dyrektor Rafał Lipiec podczas negocjacji z pielęgniarkami, które groziły protestem powoływał się na plan naprawczy, który miał uniemożliwiać przyznanie podwyżek, a pielęgniarki jednak podwyżki dostały. Jak dwa tygodnie temu mówił nam starosta Zbigniew Duda, ten plan także nie uzyskał akceptacji Zarządu Powiatu. Nie chciał jednak powiedzieć kiedy będzie gotowy.
Warto dodać, że jesienią ubiegłego roku w szpitalu protestowali także lekarze. Domagali się podwyżek płac dla specjalistów i rezydentów, wskazując na bardzo duże dysproporcje w zarobkach między wieloletnimi pracownikami, a zatrudnianymi w ostatnim czasie.
Przypomnijmy także, że jak pisało na początku lipca Echo Dnia, sam dyrektor Rafał Lipiec wystartował w konkursie na dyrektora szpitala w Starachowicach, ale przegrał z urzędującą dyrektor placówki w związku z czym pozostał w Ostrowcu.

/mag, joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia