W Ostrowcu coraz więcej dzieci ma wady postawy

W Ostrowcu przybywa dzieci z wadami postawy.

Dzieje się tak, ponieważ większość czasu wolnego spędzają przed komputerem, przy telefonie, czy innych gadżetach elektronicznych. Wady postawy korygować można w Międzyszkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej, która działa przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Ogrody. Zajęcia są bezpłatne – mówi Marta Dobrowolska-Wesołowska, dyrektor Ośrodka.

-Zajęcia przewidziane są dla dzieci od 6 do 18 roku życia. Można do nas przyjść i nauczyć się jak ćwiczyć by kręgosłup był prosty-dodaje dyrektor Wesołowska.
Grażyna Brociek – instruktor gimnastyki korekcyjnej podkreśla, że ćwiczenia z dziećmi odbywają się pod okiem specjalistów a ci największy nacisk kładą na wady postawy typu: skrzywienia kręgosłupa, plecy okrągłe, plecy okrągło-wklęsłe, zaburzenia klatki piersiowej czy wady stóp.

Dodatkowo placówka oferuje profesjonalny instruktaż ćwiczeń przeznaczony do samodzielnego wykonywania w domu pod opieką rodziców. Instruktaż obejmuje po pięć ćwiczeń dostosowanych do danej wady postawy.
Dyrektor placówki mówi, że wciąż wiele osób nie wie, że taki Ośrodek w Ostrowcu działa, i że warto skorzystać z jego pomocy. Stąd w najbliższym czasie chcą wystartować z kampanią pod hasłem 'Kryptonim Postawa”
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia