Zarząd Powiatu Ostrowieckiego wbrew opinii komisji konkursowej zdecydował o powołaniu dyrektorów

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego wbrew opinii komisji konkursowej zdecydował o powołaniu Sławomira Miszczuka na dyrektora II LO im. Joachima Chreptowicza oraz Czesława Golisa na dyrektora Zespołu Szkół nr 3, czyli dawnego THM-u. – Na tę chwilę nie widzę lepszych kandydatów na to miejsce niż dyrektorzy, którzy tymi szkołami zarządzają – tak argumentował wczoraj decyzję zarządu Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki.
Przypomnijmy, że obaj dyrektorzy nie znaleźli uznania w opinii komisji konkursowej powołanej właśnie przez Zarząd Powiatu. Antoni Maciejko, naczelnik wydziału edukacji, opieki zdrowotnej i spraw społecznych Starostwa Powiatowego, jednocześnie przewodniczący komisji nie chciał nawet poinformować ile osób głosowało za, ile przeciw, a ile wstrzymało się od głosu. Wyjaśniał tylko, że obaj dyrektorzy nie otrzymali bezwzględnej większości głosów. W Komisji zasiadło 12 osób, w tym 3 pracowników starostwa, trzech przedstawicieli kuratorium oświaty, po dwóch przedstawicieli Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej oraz reprezentant ZNP i Solidarności. Dopiero podczas wczorajszej konferencji Krzysztof Ołownia, przedstawiciel starostwa w komisji poinformował, że wynik głosowania w obu przypadkach wynosił 6:6.
Brak pozytywnej oceny pracy oby dyrektorów i nierozstrzygnięcie konkursu spotkały się z niezwykle negatywnym odbiorem wielu środowisk w Ostrowcu, protestował między innymi Związek Nauczycielstwa Polskiego i grona rodziców.
Zapytaliśmy, czy na decyzję Zarządu ta krytyka miała wpływ. – Najważniejsza przy wyborze jest ocena działania dyrektorów, bo jak sami sobie zdajemy sprawę przy każdym wyborze będą głosy negatywne i pozytywne. Kierowanie się głosami jednej strony na pewno jest złe – odpowiedział starosta Duda.
Powołani dziś dyrektorzy swoje funkcje pełnić będą do końca sierpnia przyszłego roku. Przed upływem tego terminu odbędzie się kolejny konkurs na dyrektorów obu szkół.
Przypomnijmy, że Chreptowicz w tym roku trafił na czołówkę w rankingu szkół w województwie, których uczniowie najlepiej zdali maturę. Z kolei Zespół Szkół nr 3 od 15 lat kierowany przez dyrektora Golisa należy do najlepszych szkół technicznych w regionie.
/bart,joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia