Dyrektor najlepszego liceum w regionie nie przekonał komisji

chreptusy.ostrowiec.info

Wszystko wskazuje na to, że Sławomir Miszczuk od września nie będzie dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu. Z końcem sierpnia upływa mu kadencja. Dziś – jako jedyny kandydat na dyrektora tej placówki – stanął przed komisją konkursową, jednak ta konkursu nie rozstrzygnęła. To oznacza, że to zarząd powiatu ostrowieckiego powoła pełniącego obowiązki dyrektora.
Sławomir Miszczuk dziś sprawy nie chce komentować. Protokół z przesłuchania poznamy dopiero, gdy komisja skończy swoją pracę.
Trzeba wspomnieć, że kierowane przez Sławomira Miszczuka liceum imienia Joachima Chreptowicza w tegorocznym rankingu maturalnym zajęło pierwsze miejsce wśród szkół publicznych w województwie, co było najlepszym wynikiem w historii szkoły.
W chwili, gdy pisaliśmy tę informację komisja konkursowa nadal obradowała. Dyrektorem III Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego pozostanie Robert Warda.
Rozstrzyga się kto pokieruje Zespołem Szkół numer 3 czyli dawnym THM. Czesław Golis ma kontrkandydata w osobie Dariusza Granata, nauczyciela informatyki w tej szkole.

/mag, wer/

Ważne wydarzenia