Rozmowy ostatniej szansy?

twitter/Paweł Zalewski

Paweł Zalewski, były europoseł Platformy Obywatelskiej i były komisarz tej partii województwie ma być „jedynką” do sejmiku województwa świętokrzyskiego z okręgu numer 1 obejmującego powiaty ostrowiecki, sandomierski, staszowski i opatowski.

PO do sejmiku idzie razem z Nowoczesną. Pewnymi jedynkami mają być już: z okręgu numer 2 (powiaty konecki, skarżyski i starachowicki) – Jan Maćkowiak (PO), z okręgu numer 3 (Kielce i powiat kielecki) – Mateusz Żukowski (Nowoczesna), a z okręgu numer 4 (powiat buski, kazimierski, pińczowski, włoszczowski i jędrzejowski) – Maciej Kmita (PO).
Jeszcze do niedawna listę do sejmiku z naszego okręgu miał otwierać Grigor Szaginian, ale wszystko wskazuje na to, że miejsce stracił w chwili, gdy zapowiedział utworzenie własnego komitetu wyborczego w Ostrowcu.
Platforma i Nowoczesna rozmowy na temat współpracy w wyborach na szczeblu wojewódzkim prowadzą także w Projektem Świętokrzyskie Bogdana Wenty, które oczekuje wysokiego miejsca na liście dla Grigora Szaginiana. Jak ustaliło Radio Ostrowiec, w najbliższy piątek w Kielcach ma odbyć się kolejne spotkanie „na szczycie” z udziałem Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer i Bogdana Wenty. To na nim mają zapaść decyzje, czy Projekt Świętokrzyskie wejdzie w koalicję z Nowoczesną i Platformą Obywatelską i wystawią wspólne listy do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosił termin wyborów samorządowych. Odbedą się 21 października, druga tura zaplanowana jest na 4 listopada.

/mag, joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia