Wczoraj świętowali instruktorzy jazdy

Parada kilkunastu 'eLek’ głównymi ulicami Ostrowca pod eskortą policji i straży miejskiej i zakończona wspólnym grillem – tak w skrócie można opisać wczorajsze obchody Dnia Intruktora Nauki Jazdy, które zorganizowały szkoły Monte Carlo i Zygzak.

– To dla nas ważny dzień, bo wykonujemy trudną i odpowiedzialną pracę, dlatego cieszy nas wprowadzenie takiego święta – mówili wczoraj zgodnie instruktorzy jazdy
Na na wspólnym grillu pojawił się też na chwilę prezydent Jarosław Górczyński. – Mamy jednych z najlepszych instruktorów w województwie świętokrzyskim. To dzięki nim kursanci są świetnie przygotowani do zdawania egzaminu na prawo jazdy między innymi w naszej ostrowieckiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, która – przypomnę – istnieje już 4 lata – podkreślał.
Prezydent zapowiedział też stworzenie wraz z ostrowieckimi szkołami jazdy nowej inicjatywy, skierowanej do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych
-Chcę by każdy uczeń klasy 8. szkoły podstawowej z Ostrowca opuścił mury szkoły z kartą rowerową i wierzę, że w moją inicjatywę włączą się profesjonaliści, czyli właśnie instruktorzy jazdy – podkreślił.
Jak dodał w projekt miałyby się włączyć wszystkie ostrowieckie szkoły nauki jazdy. Finansowany byłby z budżetu miasta.
Organizatorzy wczorajszego wydarzenia zapowiedzieli, że planują organizować obchody Dnia Instruktora Nauki Jazdy każdego roku. Chcą też wprowadzać do nich nowe elementy – jak np. zbiórkę krwi.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia