Bałtów Open Air 2018 coraz bliżej!

Już tylko 20 dni pozostało do pierwszej edycji największego festiwalu muzyki niezależnej w województwie świętokrzyskim – Bałtów Open Air 2018.

Znamy już wszystkie zespoły jakie tego dnia zagrają w Bałtowie. Jako gwiazda wieczoru zagra najbardziej rozpoznawalna polska formacja post-rockowa Tides From Nebula. Warszawiacy w swoim dorobku posiadają cztery, świetnie przyjęte przez krytyków muzycznych albumy studyjne, a obecnie nagrywają piąty. Tides From Nebula nie tylko znani są w Polsce, praktycznie od początku istnieją swoją delikatną muzyką podbijają serca słuchaczy na całym świecie. Zespół w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia.
W ubiegły piątek nastąpiła mała zmiana w składzie festiwalu. The Lowest zastąpił zespół z Puław – Dom Zły. Posiadają na swoim koncie jeden album studyjny, a w tym roku nagrywają drugi. Ich muzykę najłatwiej określić jako mieszankę post i sludge metalu z odrobiną hardcore punka.
Oprócz tych wspomnianych wcześniej zespołów na Bałtów Open Air 2018 zagrają także: Varmia, MORON, Blaze of Perdition, Only Sons, Black Tundra, The Black Hearts, Minetaur, CF98, In Twilight’s Embrace, Sunnata i Corruption.
Muzyka jaka będzie królować tego dnia w Bałtowie to przede wszystkim różne odmiany rocka, metalu czy punka.
Nie stawiamy na jeden konkretny gatunek czy nurt muzyki, chcemy swoim festiwalem trafić do jak największej grupy odbiorców – mówią organizatorzy i podkreślają, że będzie to pierwsze takie wydarzenie w historii województwa świętokrzyskiego.
13 zespołów jednego dnia trudno byłoby pomieścić na jednej scenie. Dlatego organizatorzy postanowili skorzystać z rozwiązania w postaci dwóch scen – małej i dużej. Oprócz tego uczestnicy festiwalu mogą liczyć na bezpłatny parking i pole namiotowe. Festiwal połączony będzie ze zlotem pojazdów zabytkowych i nietypowych organizowanym przez Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych “Singiel”. Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia na bałtowskiej „Okręglicy”.
Jeżeli pierwsza edycja odniesie sukces – festiwal Bałtów Open Air stanie się wydarzeniem corocznym – zapewniają organizatorzy.
Bilety na Bałtów Open Air 2018 dostępne są w przedsprzedaży na stronie JuraPark Bałtów. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Radio Ostrowiec.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/171275636916090/

Link do biletów: https://bilety.juraparkbaltow.pl/baltow-open-air/

Ważne wydarzenia