Groźne upały. Częściej wzywamy pogotowie

Do połowy przyszłego tygodnia w naszym województwie panować będą upały. W skrajnych przypadkach temperatura dochodzić może nawet do 35 stopni Celsjusza.

W związku z tym pełne ręce roboty ma ostrowieckie pogotowie. Jak mówi jego kierownik, doktor Danuta Barańska mają około 10 wyjazdów dziennie więcej – Głównie mamy więcej wyjazdów do osób NN, czyli nieznanych i do osób, które spożywały alkohol, ponieważ jak wiadomo takie osoby są bardziej narażone – mówi.
Jak w takim razie postępować podczas upałów, by nie ryzykować zdrowiem, czy nawet życiem?
– Należy unikać wychodzenia na słońce, szczególnie w godzinach między 10:00 a 14:00 oraz zakrywać głowę np czapką lub chustą – podkreśla Danuta Barańska.
Jak już mówiliśmy w serwisach Radia Ostrowiec mamy nie powinny nakrywać wózków pieluchami, może to być bardzo niebezpieczne dla dziecka. Warto też pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się. Najlepiej pić przegotowaną wodę ze szczyptą soli, ponieważ ten składnik zatrzymuje w wodę w organizmie. Danuta Barańska zachęca też do stosowania w taki czasie suplementów diety, w szczególności magnezu i potasu.
/bart/

Ważne wydarzenia