Bałtów Open Air 2018: Znamy prawie wszystkich wykonawców!

Organizatorzy pierwszego dużego festiwalu muzyki niezależnej w powiecie ostrowieckim ogłosili już 12 z 13 zespołów, które zagrają pod koniec sierpnia na bałtowskiej „Okręglicy”.

Varmia, MORON, The Lowest i Blaze of Perdition – to kolejni wykonawcy, którzy zaprezentują się na Bałtów Open Air 2018.

Varmia to jeden z najciekawszych zespołów na scenie pagan i black metalowej. Do tej pory wydali dwa albumy studyjne, a ich dokonaniami zainteresowała się jedna z największych polskich metalowych wytwórni – Pagan Records. Ciekawostką jest fakt, że obydwa albumy nagrane zostały w studiu zaimprowizowanym w stodole, a część instrumentów nagrywana była w warmińsko-mazurskich lasach, by jak najlepiej oddać atmosferę tego regionu. MORON to pochodząca z Kobyłki w powiecie wołomińskim grupa przyjaciół, która postanowiła grać post-hardcore. W tym roku zespół obchodzi 10-lecie istnienia. Ich twórczość podsumowuje wydany w tym roku singiel „Mgła”. Tego dnia w Bałtowie zagra również The Lowest z Warszawy. To bezkompromisowy i ciężki hardcore punk. Do tej pory mogą pochwalić się dwoma świetnie przyjętymi, także za granicą wydawnictwami oraz trasami koncertowymi nie tylko po Polsce, ale i Europie. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że na festiwalu zagra też Blaze of Perdition. Zespół, którego nie trzeba przedstawiać fanom black metalu. 11 lat grania i 4 albumy studyjne – takim dorobkiem mogą pochwalić się blackmetalowcy, a ich dyskografię zamyka wydany rok temu „Conscious Darkness”. Żaden z tych zespołów jeszcze nigdy nie grał w naszym powiecie.
Przypomnijmy, że wcześniej organizatorzy ogłosili: Only Sons, Black Tundra, The Black Hearts, Minetaur, CF98, In Twilight’s Embrace, Sunnata i Corruption. W ciągu kilku najbliższych dni mamy poznać gwiazdę wieczoru. Muzyka jaka będzie królować tego dnia w Bałtowie to przede wszystkim różne odmiany rocka, metalu czy punka.
Nie stawiamy na jeden konkretny gatunek czy nurt muzyki, chcemy swoim festiwalem trafić do jak największej grupy odbiorców – mówią organizatorzy i podkreślają, że będzie to pierwsze takie wydarzenie w historii województwa świętokrzyskiego. Jeżeli pierwsza edycja odniesie sukces – festiwal Bałtów Open Air stanie się wydarzeniem corocznym.
Bałtów Open Air 2018 odbędzie się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego 25 sierpnia. Festiwal połączony będzie ze zlotem pojazdów zabytkowych i nietypowych organizowanym przez Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych „Singiel”. Bilety na wydarzenie dostępne są w przedsprzedaży na stronie JuraPark Bałtów. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Radio Ostrowiec.
/bart/

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/171275636916090/
Link do biletów: https://bilety.juraparkbaltow.pl/baltow-open-air/

 

 

„>

Podziel się

Ważne wydarzenia