Baseny na Rawszczyźnie otwarte

W minioną sobotę zostały otwarte zewnętrzne baseny na Rawszczyźnie.

To najnowsza i długo wyczekiwana przez mieszkańców Ostrowca inwestycja. Na konferencji prasowej poprzedzającej otwarcie, prezydent Jarosław Górczyński podkreślał, że taki obiekt w mieście przyniesie same korzyści. – Mieszkańcy będą mieli piękne miejsce rekreacji, a dzieci będą zdobywały umiejętności pływackie – podkreślał.
Cena zwykłego biletu wynosi 10 zł, bilet ulgowy to 8 zł. Z czasem miasto zamierza wprowadzić bilety rodzinne.
Kilka minut po godzinie 13-tej oficjalnego otwarcia dokonał prezydent Jarosław Górczyński, po czym „wylądował” w basenie, przy czym „pomogli” mu najmłodsi goście uroczystej inauguracji. W niebo poleciały też dziesiątki barwnych balonów.
W związku z otwarciem obiektu zaplanowano szereg atrakcji. Były pokazy pływackie, konkursy w wodzie dla młodszych i starszych mieszkańców miasta, pokazy taneczne i gimnastyczne oraz prezentacja piosenki 'Rawka Od Nowa” w wykonaniu Wiktora Wąsickiego – zwycięzcy konkursu „RAP – 16”- stka.
Od godziny 10 do 15 Radio Ostrowiec nadawało swój program ze studia plenerowego na Rawszczyźnie. Naszymi gośćmi były, m.in. osoby, dzięki którym do realizacji tego projektu doszło oraz mieszkańcy miasta, którzy jako pierwsi przybyli na basen. Rawszczyznę w sobotę odwiedziło około sześciuset osób. Wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze dopisała pogoda i humory. Baseny na Rawszczyźnie będą czynne do końca sierpnia. Od września rusza kolejny etap przebudowy. Powstanie, m.in. zaplecze sanitarne wraz prysznicami, przebieralniami i dodatkowymi łazienkami. Inwestycja kosztowała 9,5 miliona złotych, została w całości sfinansowana z budżetu miasta.

/pcr/

Ważne wydarzenia