Trzecia runda Gutwin Mosir Run już w niedzielę

W najbliższą niedzielę odbędzie się trzecia runda cyklu biegów Mosir Gutwin Run 2018 – Półmaraton i Maraton na raty”.

 

To ostatni moment, by wystartować w tegorocznej imprezie i zaliczyć start w czterech rundach, co jest warunkiem koniecznym, by zostać sklasyfikowanym.

Wzorem ubiegłych lat ideą imprezy jest zaliczenie na raty jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych. Aby tego dokonać należy wziąć udział przynajmniej w czterech z sześciu zaplanowanych rund. Czterokrotny udział w biegu na 5 lub 10 kilometrów pozwoli na symboliczne zaliczenie odpowiednio półmaratonu lub maratonu. Na końcowy wynik złoży się suma czasów, a w przypadku udziału w większej liczbie rund (5 lub 6) pod uwagę brane będą cztery najlepsze wyniki. Do zaliczenia 'Półmaratonu na raty” zaproszeni zostaną też amatorzy marszów nordic walking, którzy biorą udział w konkurencji na dystansie 5km.

Pierwsi na starcie staną uczestnicy najdłuższego biegu, a więc 10-kilometrowego, który rozpocznie się o 9.30. O 11 odbędą się biegi dla dzieci na dystansach: 100m (dla przedszkolaków), 300m (szkoły podstawowe, klasy I-III) i 1000m (szkoły podstawowe, klasy IV-VI). Po nich do rywalizacji staną uczestnicy biegu na dystansie 5km oraz marszu nordic walking.
Patronat nad zawodami objęło Radio Ostrowiec.

Podziel się

Ważne wydarzenia