Wójt Bodzechowa: Stolica gminy wypięknieje

Ponad 5 milionów złotych będzie kosztowała rewitalizacja Bodzechowa, ale gmina zapłaci nieco ponad milion. Reszta to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego. Dziś w Bodzechowie Marek Szczepanik, członek zarządu województwa podpisał z Jerzym Murzynem, wójtem Bodzechowa umowę w tej sprawie.
– Dzięki tym inwestycjom stolica gminy wypięknieje – podkreślał wójt Murzyn.
Partnerami w tym projekcie jest powiat ostrowiecki i jedna z prywatnych firm. – Dzięki temu otrzymaliśmy dodatkowe punkty i dofinansowanie wyniesie 85 procent – podkreśla wójt Bodzechowa.
Program rewitalizacji obejmuje budowę dróg, termomodernizację budynków komunalnych, remont strażnicy OSP, ale także budowę bieżni na stadionie sportowym oraz utworzenie ścieżki edukacyjno – turystycznej 'Szlakiem Witolda Gombrowicza po Bodzechowie’.
Marek Szczepanik podkreślał, że dopiero od 2007 roku powstały programy regionalne, które pozwalają na współfinansowanie ze środków unijnych ważnych lokalnych przedsięwzięć, i że okazały się sukcesem. – Tylko doskonała współpraca z samorządami pozwoliła, by te inwestycje zrealizować – mówił.
Wójt Bodzechowa podkreślił, w tej kadencji gmina w oparciu o fundusze unijne przeznaczyła na inwestycje ponad 80 mln. zł. Były to m.in. budowy kanalizacji, wodociągów, modernizacja i docieplenie budynków użyteczności publicznej, czy budowa dróg.
/mar,joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia