Akcja CBŚP na Sienkiewicza

Akcja Centralnego Biura Śledczego Policji z Białegostoku w Ostrowcu wymierzone w sprzedawców dopalaczy w Ostrowcu. Dziś po południu na ulicy Sienkiewicza, gdzie mieści się sklep z substancjami psychoaktywnymi CBŚP prowadziło działania operacyjne.

Na chwilę została zamknięta ulica Sienkiewicza od skrzyżowania z ulicą Polną do ulicy Mickiewicza.
Miesiąc temu sklep został zamknięty na wskutek kontroli Sanepidu i policji, a mimo to wciąż sprzedawano tam towar. Wczoraj w tej sprawie dzwonił do nas jeden z mieszkańców miasta. – Co 15 minut podjeżdżają tam samochody nie tylko z miasta, ale z powiatów ościennych też – mówi.
Niedawno informowaliśmy także, że kontrole w sklepie przeprowadzał ostrowiecki Sanepid
Elżbieta Góralska – Dulny z ostrowieckiego Sanepidu podkreślała, że od dawna walczą z procederem sprzedawania dopalaczy w tym punkcie.
Kiedy kolejne próby kontroli nie przyniosły efektu Sanepid wystąpił o pomoc do prokuratury – W styczniu próbowaliśmy przeprowadzić 3 kontrole dzień po dniu, niestety nie zostaliśmy wpuszczeni do środka.
Próbowaliśmy dziś uzyskać więcej informacji na temat akcji na ulicy Sienkiewicza w Komendzie Głównej Policji i uzyskaliśmy zapewnienie, że w tej sprawie zostanie przygotowany komunikat. Do sprawy powrócimy.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia