Odpowie za nielegalną uprawę oraz posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z ostrowieckiej komendy zatrzymali 41–latka podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie narkotyków.

Mężczyzna w swoim mieszkaniu posiadał ponad 6 gramów marihuany. Nielegalną uprawę konopi prowadził w doniczkach oraz plastikowych pojemnikach, które trzymał w mieszkaniu i na balkonie.
O szczegółach mówi Sylwester Kaniewski rzecznik prasowy ostrowieckiej komendy policji -Wczoraj popołudniu ostrowieccy kryminalni zapukali do mieszkania 41–letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Z ich wcześniejszych informacji wynikało, iż mężczyzna może posiadać narkotyki. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. W trakcie przeszukania ujawnili 27 krzaków konopi indyjskich uprawianych w doniczkach i plastikowych pojemnikach, których część znajdowała się w mieszkaniu, a część na balkonie, ponad 6 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Dodatkowo ujawnili lampę do nagrzewania, dwie kruszarki, wagę elektroniczną oraz 123 nasiona konopi indyjskich. Ujawnione narkotyki, rośliny, nasiona oraz sprzęt służący do uprawy zostały zabezpieczone, a ich 41–letni właściciel zatrzymany.
Mężczyzna usłyszał dzisiaj zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia