Polska w miniaturze – nowa atrakcja Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

Bałtowski Kompleks Turystyczny od maja ma nowa ofertę dla zwiedzających – Polska w Miniaturze czyli Historia zamków i pałaców.

Jak mówi Blanka Lichota z Kompleksu, to jedyna taka atrakcja w kraju – Zobaczymy 50 modeli różnych zabytków wykonanych z niezwykłą precyzją w skali 1:25 – dodaje.
Modele przedstawiają najciekawsze zabytki architektoniczne w Polsce powstałe w różnych okresach historycznych od średniowiecza, po XIX wiek. Zwiedzający poznają zarówno zamki piastowskie, twierdze krzyżackie czy rezydencje królewskie, na przykład Sanktuarium na Jasnej Górze, Zamek w Malborku, czy Zamek Królewski w Warszawie.
Park zajmuje obszar o powierzchni około jednego hektara, mającego kształt Polski z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami czy krainami geograficznymi.
1 maja odbędzie się oficjalne otwarcie Polski w Miniaturze i, jak mówi Blanka Lichota, na turystów tego dnia czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym pokazy rycerskie – Będzie można spotkać rycerzy z chorągwi Sandomierskiej, którzy uświetnią wydarzenie pokazami walk, zaprezentują zbroje i broń średniowieczną.
Park będzie można zwiedzać do 18:00 wraz z przewodnikami, którzy opowiadać będą legendy oraz przybliżać poszczególne wydarzenia i postaci historyczne związane z prezentowanymi zabytkami. – Dzięki temu miniaturowe budowle ożyją, stając się zarazem doskonałą zachętą do poznania dziejów Polski – podkreśla Blanka Lichota. Otwarcie Parku 'Polska w Miniaturze’ w Bałtowie zacznie się o godzinie 12:00.
/bart/

Ważne wydarzenia