Ruszyły zapisy do „Szkoły sztuki”

„Szkoła sztuki” to projekt edukacyjny, w ramach którego młodzież i dorośli mogą skorzystać z bezpłatnego kursu artystycznego, a dzieci wziąć udział w inspirujących zajęciach pobudzających kreatywność.
Kurs artystyczny dla młodziezy i dorosłych obejmuje naukę klasycznego rysunku, czyli ćwiczenia rysunkowe i malarskie martwej natury, modela oraz podstawy portretowania. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w kursie historii sztuki – co może pomóc na maturze lub egzaminie wstepnym na studia.
Dzieci będą mogły bawić się w niekonwencjonalny sposób słowami i przedmiotami codziennego użytku, rozwiązywać zadane problemy, tworzyć zabawki, instrumenty muzyczne, obrazki. – Potraktujemy sztukę jako zajęcie edukacyjne. Będzie nam towarzyszyć motto, że artystą jest każdy, bo każdy czuje potrzebę tworzenia – mówi Katarzyna Kozińska ze Stowarzyszenia nie z tej bajki.
Zajęcia prowadzone będą przez ponad cztery miesiące z przerwą na wakacje i odbywać się będą raz w tygodniu w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku w pracowni Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, która mieści się przy ul. Sienkiewicza 70/28 (Centrum Aktywności Obywatelskiej).Pierwsze już 16 kwietnia. Uczestnictwo w „Szkole sztuki”jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy pod numerami telefonów: kurs dla młodzieży i dorosłych – 501 839 067 i zajęcia dla dzieci – 535 988 069.Szczegóły na stronie nieztejbajki.art.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.
/wer/

Ważne wydarzenia