Śmierć na budowie hali handlowej

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mieszkaniec Opatowa wykonujący pracę przy nowo powstającej hali na targowisku miejskim spadł z wysokości i zabił się na miejscu.

– Wczoraj około godziny 16:30 na terenie budowy hali handlowej na targowisku miejskim podczas wykonywania pracy związanej z montażem płyt na dachu, 30-letni mieszkaniec gminy Iwaniska spadł z wysokości 6 metrów na twarde podłoże i poniósł śmierć na miejscu. – mówi Ewa Libuda, rzecznik ostrowieckiej komendy policji.
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku. Na miejsce zdarzenia wezwano też Państwową Inspekcję Pracy. Jak się dowiedzieliśmy od Barbary Kaszyckiej rzecznika prasowego Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach trwa ustalanie na jakich zasadach mężczyzna wykonywał pracę i czy zostały spełnione warunki BHP. Jeżeli okaże się, że 30- latek pracował „na czarno” wówczas wobec wykonawcy zostanie wszczęte postępowanie karno- administracyjne – dodaje Barbara Kaszycka.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia