Stowarzyszenie Delta nagrodzone statuetką „Extra Wędrowca”

Stowarzyszenie 'Delta’, które zarządza Bałtowskim Kompleksem Turystycznymi zostało nagrodzone w ramach jubileuszu 20 – lecia województwa świętokrzyskiego. Na dzisiejszej uroczystej sesji sejmiku Piotr Lichota, prezes Stowarzyszenia Delta i wspólnik Barbara Lichota odebrali statuetkę 'Extra Wędrowca’ z rąk marszałka Adama Jarubasa za 'wyjątkowy wkład w rozwój turystyki na terenie województwa świętokrzyskiego’.

   Piotr Lichota dziękował wszystkim za wsparcie, na jakie mógł liczyć od początku tworzenia Juraparku. – Dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas przez te 20 lat. Pracownikom, dzięki którym prowadzenie tej działalności jest możliwe, dziękuję też władzom województwa za to, że dostrzegają nasze starania, by ten piękny region rozwijać. Jestem bardzo szczęśliwy – mówił.

Arkadiusz Bąk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego stwierdził, że nie da się ukryć, że przez te kilkanaście lat Bałtów stał się prawdziwym zagłębiem turystycznym. – Kiedyś nic tam nie było, tylko piękne przełomy rzeki Kamiennej i młyn przerabiający zboże na mąkę. Teraz to miejsce tętni życiem, pięknie się rozwija, ściąga ludzi z całej Polski – podkreślał przewodniczący Bąk

Doktor Andrzej Boczarowski, naukowiec współpracujący ze Stowarzyszeniem Delta przygotował na tę okoliczność prezentację, w której pokazał główne atrakcje kompleksu, ale mówił też o planach na przyszłość. – W maju otworzymy niezwykłą rzecz 'Polska w miniaturze’. Turyści w Bałtowie będą mieli możliwość zobaczenia największych atrakcji naszego kraju w miniaturze, w sposób interaktywny – mówił doktor Boczarowski.

Bałtowski Kompleks Turystyczny chce się rozwijać. W planach ma projekt budowy kompleksu hotelowo – rekreacyjnego z basenami termalnymi. Gotowa jest już koncepcja przedsięwzięcia. Powstać mają dwa hotele na 400 łóżek. Baseny termalne mają być stylizowane na jurajską lagunę, gdzie cały teren będzie odzwierciedlał to jak Bałtów wyglądał 160 milionów lat temu.

/bart/

Ważne wydarzenia