Jutro pierwsza niedziela wolna od handlu

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą wolną od handlu. Otwarte będą tylko niektóre sklepy osiedlowe, w których za ladą zdecyduje się stanąć właściciel. Na większy niż zwykle ruch liczy Targowisko Miejskie, gdzie – jak mówił Mariusz Kosiarz, dyrektor targowisk – większość podmiotów będzie pracować normalnie.
Zamknięta w niedzielę będzie cała Galeria Ostrowiec, mimo, że na przykład cukiernie są wyłączone z zakazu handlu. Także w sobotę pasaż oraz Tesco w Galerii Ostrowiec pracować będą w dotychczasowych godzinach.
Kilka sklepów, licząc na większy ruch w dni poprzedzające niedziele wolne od handlu, zdecydowało się na wprowadzenie drobnych zmian.
Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów 'Biedronka” mówi Radiu Ostrowiec, że Biedronki w soboty będą czynne przynajmniej do 22.00, a niektóre do 23.00. Dodatkowo w piątki i soboty przez 5 godzin szczytowego ruchu czynne mają być wszystkie kasy.
Także Lidl zdecydował się wydłużyć czas pracy swoich sklepów w piątki i soboty do godziny 22.00.
Do 22.00 w sobotę, czyli dłużej niż zwykle, czynny będzie też E.Leclerc. Na razie tylko dziś. – Jeżeli okaże się, że klienci sklepu skorzystają z wydłużonych godzin otwarcia, wówczas zostanie podjęta decyzja o zmianach na stałe – mówi nam Tomasz Czerniawski ze spółki Public Dialog, prowadzącej biuro prasowe firmy.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia