Trwa policyjna akcja na przejazdach kolejowych

„Bezpieczne przejazdy kolejowe”- to tytuł ogólnopolskiej akcji, którą dziś prowadzi policja w całym kraju. – Do tych działań przyłącza się także ostrowiecka drogówka – mówi Ewa Libuda, rzecznik prasowy tutejszej Komendy Powiatowej Policji.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzą na terenie powiatu ostrowieckiego działania pn. „Bezpieczne przejazdy kolejowe”. Głównym celem działań będzie przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców i pieszych przekraczających przejazdy kolejowe, a tym samym zmniejszenie liczby wypadków w tych miejscach. Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów drogowych w obrębie przejazdów kolejowych – dodaje Ewa Libuda.
Z danych policji wynika, że przyczyną wielu wypadków na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierujących. Notorycznie lekceważą oni znak STOP, objeżdżają półrogatki lub przejeżdżają tuż pod zamykającymi się zaporami.
Na szczęście w powiecie ostrowieckim w zeszłym roku nie doszło do żadnego takiego zdarzenia, ale policja cały czas apeluje o ostrożność.
Akcja rozpoczęła się o 6 potrwa do godziny 22-iej.
/bart/

Ważne wydarzenia