Gwiazdki Moc – Dziecięce sale na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu wyposażone w rolety

Dziecięce sale na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu wyposażone są już w rolety chroniące przed słońcem i upałem.
Było to możliwe dzięki świątecznej akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’. W grudniu na antenie licytowaliśmy podarowane przez darczyńców przedmioty a cały dochód z akcji, podczas której zebraliśmy nieco ponad 60 tysięcy złotych przeznaczymy na doposażenie oddziału i urządzenie świetlicy dla rodziców i małych pacjentów w szpitalu.
Artur Reczko, właściciel firmy PPHU w Ostrowcu, który montował rolety wykorzystał do tego aż 180 metrów bieżących tkaniny. Montaż trwał niecały tydzień, a prace przebiegały gładko. – To mnie podbudowało, że mogę dołożyć swoją cegiełkę do tego, żeby oddział dziecięcy był wyposażony. Rodzice są bardzo zadowoleni, bo latem trzeba było zasłaniać okna kocami i prześcieradłami. Dziękowały mi również pielęgniarki – podkreślał Artur Reczko.
A w przyszłym tygodniu zamawiamy dwa komputery i dwie drukarki, z których korzystać będą mogli korzystać lekarze pracujący na oddziale. Obecnie dysponują jednym komputerem przez co rodzice małych pacjentów muszą czasami wyczekiwać pod drzwiami zanim otrzymają dokumenty pobytu czy recepty. Dzięki doposażeniu w sprzęt 'obsługa’ małego pacjenta będzie znacznie sprawniejsza i szybsza. Na komputerach i drukarkach znajdą się naklejki Akcji 'Gwiazdki Moc’ tak, by w pamięci pacjentów i ich rodziców pozostało to, że dzięki wspólnemu działaniu można wiele zrobić.
Partnerem Radia Ostrowiec w akcji Gwiazdki Moc była Lokalna Grupa działania „Krzemienny Krąg”. O kolejnych działaniach w ramach naszej akcji będziemy informować na antenie Radia Ostrowiec.

/red/

Podziel się

Ważne wydarzenia