Akcja „Gwiazdki Moc”- wyposażamy oddział dziecięcy ostrowieckiego szpitala

Na oddziale dziecięcym ostrowieckiego szpitala Artur Reczko, właściciel firmy PPHU w Ostrowcu montuje już rolety okienne. To wynik pierwszej charytatywnej akcji Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc”, podczas której zbieraliśmy środki na doposażenie oddziału pediatrycznego i urządzenie świetlicy dla rodziców i dzieci, przebywających w lecznicy. – Rolety są bardzo potrzebne. Latem podczas upalnych słonecznych dni w salach było bardzo duszno, nie było jak schronić się przed słońcem. Próbowaliśmy sobie jakoś radzić, wieszaliśmy fartuchy w oknach, czasami pacjenci sami próbowali zasłaniać je kocami – opowiada Alina Kot, pielęgniarka na oddziale dziecięcym szpitala powiatowego w Ostrowcu.
Rolety bardzo pomogą też w pracy samych pielęgniarek. Skarżyły się, że często trudno im było dawać pacjentom zastrzyki, bo słońce tak oślepiało. Teraz komfort na oddziale poprawią rolety. Personel szpitala wybrał rolety w kolorze ecru, tak by w salach było jasno i żeby pasowały nawet przy zmianach koloru ścian.
– Wszystko idzie sprawnie i zgodnie z planem. Rolety we wszystkich oknach oddziału dziecięcego powinny być założone do końca tego tygodnia – zapewnia Artur Reczko.
A w przyszłym tygodniu zamawiamy dwa komputery i dwie drukarki, z których korzystać będą mogli korzystać lekarze pracujący na oddziale. Obecnie dysponują jednym komputerem przez co rodzice małych pacjentów muszą czasami wyczekiwać pod drzwiami zanim otrzymają dokumenty pobytu czy recepty. – Dzięki doposażeniu w sprzęt „obsługa” małego pacjenta będzie znacznie sprawniejsza i szybsza. Na komputerach i drukarkach znajdą się naklejki Akcji „Gwiazdki Moc” tak, by w pamięci pacjentów i ich rodziców na zawsze pozostało to, że dzięki wspólnej idei i działaniu, dzięki wsparciu ostrowczan, mieszkańców powiatu ostrowieckiego, mieszkańców Opatowa, Kielc, naszego Radia Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg można tak dużo dobrego uczynić – mówi Joanna Gergont- Woś, redaktor naczelna Radia Ostrowiec.
Przypomnijmy, że przez tydzień trwania akcji „Gwiazdki Moc”, w której naszym partnerem była Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”, dzięki hojności słuchaczy i naszych darczyńców zebraliśmy ponad 60 tysięcy złotych. Dochód w całości przeznaczymy realizacje celu akcji. A o kolejnych postępach i działaniach będziemy informować na antenie Radia Ostrowiec.

/wer/marsz/

Ważne wydarzenia