OSA, czyli Ostrowiecka Scena Alternatywna

W Ostrowcu powstaje nowa inicjatywa kulturalna o nazwie 'Ostrowiecka Scena Alternatywna’ w skrócie OSA.

W skład grupy wchodzą między innymi Bartłomiej Dybiec i Artur Ćmikiewicz z naszego Radia, Marta Kosno organizatorka koncertów i animatorka kultury oraz Jarosław Kuba prezes Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’. Jej głównymi zadaniami będzie szerzenie kultury niezależnej, czyli między innymi organizacja koncertów, ale nie tylko – podkreśla Marta Kosno z OSY.
– Chcemy organizować również niezależne wystawy, wernisaże czy konwenty np. tatuażu. Takich wydarzeń brakuje w powiecie ostrowieckim i chcemy wypełnić tę niszę – dodaje.
Założyciele „Osy” planują do Ostrowca zapraszać niezależnych artystów, np grafików uznanych i mało znanych szerokiej publiczności grafików.
– Od kilku lat znam się z Kubą Sokólskim, który tworzy przepiękne grafiki, wielokrotnie prezentowane na wystawach w Warszawie. Chciałbym, żeby miał możliwość pokazania swoich prac również w Ostrowcu. – mówi Bartłomiej Dybiec współtwórca OSY i audycji „Gramy Niezależenie” w Radiu Ostrowiec. – Ciekawymi wydarzeniami są również konwenty tatuażu, które w większych miastach ściągają wielu posiadaczy tatuaży jak i tatuatorów, którzy mogą w ten sposób pochwalić się swoimi pracami, czy wykonać taki tatuaż na miejscu – dodaje.
Grupa zaplanowała organizację dwóch koncertów już w marcu. Pierwszy odbędzie się 24 – zagra Sexbomba i The Bill, tydzień później, 31 marca zaprezentują się artyści z Polski i Ukrainy na wydarzeniu o nazwie „Niezależna Wielkanoc”. Więcej informacji będzie można znaleźć na facebooku.
Nieformalna na razie grupa myśli o formie stowarzyszenia. Szuka też własnej siedziby i chętnych do współpracy. Z grupą można kontaktować się pod adresem mailowym: ostrowieckascenaalternatywna@gmail.com
/red/

Ważne wydarzenia