Gmina Kunów inwestuje w fotowoltaikę

W ramach modernizacji, która zakończy się we wrześniu tego roku Szkoła Podstawowa w Kunowie zostanie wyposażona w panele fotowoltaiczne, które pozwolą oszczędzić na ogrzewaniu.

– Audyt energetyczny wykazał, że sama termomodernizacja przyniesie spore oszczędności, a jeżeli dołożymy do tego panele fotowoltaiczne, to obiekt stanie się samowystarczalny jeśli chodzi o energię elektryczną i ogrzewanie – mówi Lech Łodej burmistrz Kunowa.
Gmina pozyskała 1300000 złotych dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Cały koszt inwestycji opiewa na kwotę około 2 milionów. Samorząd Kunowa równocześnie stara się o dofinansowanie na montaż paneli fotowoltaicznych dla mieszkańców. Wnioski są obecnie rozpatrywane przez Urząd Marszałkowski i jeżeli zostaną rozstrzygnięte pozytywnie każdy mieszkaniec gminy Kunów, który złożył wniosek otrzyma zwrot kosztów na instalację fotowoltaiczną w wysokości 60 procent
Przypomnijmy również, że panele fotowoltaiczne pojawią się także na budynku nowo budowanej oczyszczalni ścieków, dzięki czemu będzie miała własne źródło energii.
/bart/

Ważne wydarzenia