Rozmowy lekarzy z dyrekcją ostrowieckiego szpitala

Od godziny 13 w ostrowieckim szpitalu trwa spotkanie lekarzy, którzy wypowiedzieli klauzulę opt-out z dyrekcją lecznicy w sprawie postulatów medyków i zabezpieczenia opieki medycznej na sześciu oddziałach.

Przypomnijmy, że na kardiologii, neurologii, noworodkach, ginekologii i położnictwie, chirurgii i oddziale płucnym nie ma zapewnionych na cały styczeń dyżurów lekarzy.
Jak informuje Radio Ostrowiec Piotr Walasik, przewodniczący Związku Lekarzy udało się zabezpieczyć najbliższe dni, ale to tylko przesunięcia w ramach tego samego miesiąca. – Problem z obsadzeniem dyżurów został tylko nieznacznie odsunięty w czasie – mówił przed spotkaniem doktor Walasik.

Na pracę ponad etat nadal nie zgadza się 30 medyków. Chcą regulacji płac. Jeden lekarz z oddziału chirurgii podpisał kilka dni wcześniej porozumienie z dyrekcją i zgodził się na powrót do pracy w wymiarze ponad 48 godzin tygodniowo.

Z sytuacji, jaka istnieje w szpitalu zdaje sobie sprawę wojewoda świętokrzyski. – Na bieżąco otrzymujemy informację o ilości wypowiadanych klauzul opt-out – mówi Diana Głownia, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego. – Dyrekcja szpitala ma obowiązek informować nas o możliwych zakłóceniach w pracy placówki, ale na razie takich informacji nie otrzymaliśmy.

O efektach dzisiejszych rozmów lekarzy z dyrekcją lecznicy będziemy informować.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia