Wiemy już jak będzie wyglądał nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowcu

Jest szansa, że nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie przyjmował pacjentów w 2019 roku. Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało projekt, który złożyło starostwo powiatowe w Ostrowcu w styczniu 2017 roku. Projekt w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 został dofinansowany kwotą prawie 6 mln złotych . Całkowity koszt tej budowy to ponad 10 milionów złotych. Zatem Starostwo powiatowe będzie musiało dofinansować kwotą 4 milionów złotych. I Liczy na pomoc gmin- przyjmujemy np. nietrzeźwych pacjentów ze wszystkich gmin- a gmina Ostrowiec otrzymuje tzw. „kapslowe”, więc powinni przeznaczyć pewne środki na szpital- mówił na dzisiejszej konferencji prasowej starosta ostrowiecki Zbigniew Duda.
Nowy budynek zaprojektowany został na planie prostokąta, wpisany w wewnętrzny dziedziniec od strony wjazdu na teren szpitala. Z trzech stron oddalony od ścian istniejącego budynku i połączony z istniejącym budynkiem za pomocą dwóch parterowych łączników.
Teraz Starostwo Powiatowe będzie przygotowywało dokumenty do przetargów. Możliwe, że prace ruszą w połowie 2018 roku. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 2020 rok- jednak prace będzie chciano zakończyć w 2019 roku.
/wer/
————–

Podziel się

Ważne wydarzenia