Pożegnanie lata ze Starostwem Powiatowym w Ostrowcu

Lato w powiecie ostrowieckim żegnać będziemy w najbliższy weekend podczas II Krzemiennego Zlotu Pojazdów Zabytkowych.

Organizatorami wydarzenia są starostwo powiatowe i Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych Singiel. Starosta Zbigniew Duda zapowiada, że nie zabraknie niespodzianek. – Będzie mnóstwo atrakcji, bardzo widowiskowe pokazy rowerowe i samochodowe. Zależało nam na tym, by podczas Krzemiennego Rajdu promować piękno powiatu ostrowieckiego. Wierzę, że także koncerty bardzo przypadną do gustu mieszkańcom, których serdecznie zapraszam do udziału w imprezie – mówi starosta Duda.
Pierwszy dzień imprezy rozpocznie w sobotę – Krzemiennym Rajdem. Trasa została zaplanowana tak, by zwiedzić zlokalizowane w Nietulisku Dużym ruiny XIX-wiecznej Walcowni oraz zabytkowy kościół w Grzegorzowicach.
O godz. 15.00 zabawa rozpocznie się na parkingu przed supermarketem Leclerc. Swoje umiejętności zaprezentuje tam m.in. rowerowy akrobata Piotr Bielak. O 17.00 wystąpi kabaret Czwarta Fala, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Mesajah.
Drugi dzień imprezy rozpocznie się w tym samym miejscu o godz. 13.00.
Będzie można podziwiać między innymi samochody klubu Mercedesa i Mazdy MX5. Organizatorzy obiecują wiele konkursów z nagrodami.
O 15.30 na scenie wystąpi Cleo, a po niej zespół disco polowy Classic.
Patronat medialny nad II Krzemiennym Zlotem sprawuje Radio Ostrowiec, które w niedzielę w godzinach od 13 do 16 będzie nadawać z imprezy na żywo audycję 'Radio Ostrowiec. Zawsze na miejscu. Zawsze na czasie’. Zapraszamy do naszego Studia Plenerowego.

Ważne wydarzenia