Pielgrzymi ruszają na szlak

 

W piątek 4 sierpnia po raz 34 – pod hasłem 'Nieść Światło Ewangelii’ – wyrusza piesza pielgrzymka z Ostrowca na Jasną Górę.

Zapisy prowadziły dwie parafie Kolegiata pw. Św. Michała Archanioła i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej. Ksiądz Mariusz Wasil, przewodnik ostrowieckiej grupy do ostatniej chwili zachęcał do udziału w „rekolekcjach w drodze”. – Wiele osób specjalnie przeznacza czas swojego urlopu na to, by z modlitwą wędrować na jasną Górę – mówił.

Pielgrzymka rozpocznie się mszą świętą o godzinie 6.30 w Kolegiacie. Po niej pielgrzymi wyruszą na szlak, a po mszy o godzinie 7.00 – odprawionej w kościele na Piaskach dołączą do nich pątnicy z tej parafii.

– Oprócz wygodnych i rozchodzonych butów należy zabrać ze sobą dobry nastrój, dobre myśli i słońce w sercu. To daje siłę i radość z pielgrzymowania w drogę – mówi ks. Mariusz Wasil.

Warto też pamiętać o nakryciach głowy czy lekkich i przewiewnych kurtkach przeciwdeszczowych. Obowiązkowo, przygotujmy poręczne butelki na zimną wodę.

Ks. Wasil dodaje, że serdecznie dziękuje ofiarodawcom, bez których organizacja pielgrzymki Ziemi Ostrowieckiej byłaby znacznie trudniejsza. Pieczywo, woda czy środki opatrunkowe zostały sfinansowane z pieniędzy od sponsorów.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia.

Podziel się

Ważne wydarzenia