Vive Tauron Kielce po losowaniu par

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce trafili do grupy śmierci Ligi Mistrzów w sezonie 2017/2018.

Losowanie par odbyło się w piątkowy wieczór w słoweńskiej Lublanie.
Wreszcie dojdzie do rewanżu za niezapomniany finał Ligi Mistrzów z 2016 roku, w którym Vive wygrało z Węgrami po rzutach karnych. Wydawało się, że będzie on już w ćwierćfinale tych rozgrywek w ubiegłym sezonie, ale kielczanie odpadli w 1/8 finału z Montpellier i to Francuzi w walce o Final Four walczyli z Telekomem Veszprem.
Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w odróżnieniu od poprzedniego roku nie mieli szczęścia w losowaniu. W koszykach siódmym i ósmym trafili na mocniejszych rywali – dwie niemieckie potęgi z Bundesligi – Flensburg i THW Kiel. A mogli na Kristianstad i Nantes. 
– Nie do końca zgodzę się ze stwierdzeniem, że jest to grupa śmierci. Proszę pamiętać, że Kiel i Veszprem będą w przyszłym sezonie w przebudowie. Na pewno można stwierdzić, że jest bardzo trudna i niezwykle atrakcyjna dla kibiców, bo Hala Legionów wypełni się po brzegi. W grupie nie będzie żadnej kalkulacji, bo nie ma słabszych zespołów. Nie będzie luźnych meczów. Może lepiej z drugiej strony grać w takiej grupie. Wtedy jest się w rytmie meczowym na wysokim poziomie cały czas, bo ciągle walczy się z najlepszymi w Europie – mówi w rozmowie z portalem kielce.wyborcza.pl Tomasz Strząbała, II trener Vive Tauron Kielce.
Przypomina również, że dwa lata temu, kiedy kielczanie wygrali Ligę Mistrzów, również byli w arcytrudnej grupie. Rywalami kielczan byli wtedy m.in.: Barcelona, Vardar, Rhein-Neckar, Pick Szeged. – Mieliśmy trudną grupę, a mimo to poradziliśmy sobie i potem cieszyliśmy się z wygranej w Champions League. Jeśli patrzymy na budżet klubów, to wiadomo, że PSG jest faworytem grupy. To jest jednak tylko sport i wszystko może się zdarzyć – dodaje Strząbała. 
Inauguracja rozgrywek między 13 a 17 września. Vive Tauron Kielce zagra na wyjeździe z Mieszkowem Brześć. W drugiej serii do Hali Legionów przyjedzie THW Kiel. Najbardziej atrakcyjny dla kibiców będzie październik. Właśnie wtedy w Kielcach zagrają Flensburg i Telekom Veszprem. 
Zwycięzcy grup A i B awansują bezpośrednio do ćwierćfinału, zespoły z miejsc 2-6 zagrają w 1/8 finału.

Podziel się

Ważne wydarzenia