Gwiazdki Moc’ 20

Świąteczna Akcja Radia Ostrowiec

Ponad trzy lata temu 5 czerwca 2017 roku rozpoczęło nadawanie Radio Ostrowiec. Od początku mieliśmy ambicje, by być stacją lokalną, która oprócz dobrej muzyki dostarcza mieszkańcom Ostrowca i powiatu ostrowieckiego oraz mieszkańcom ościennych miejscowości rzetelnych informacji, ważnych dla lokalnych społeczności.

Chcieliśmy, by Radio Ostrowiec było Waszym radiem. Takim, które wykorzystuje swój potencjał i możliwości, by także pomagać innym.

Stąd już w pierwszym roku nadawania przed Bożym Narodzeniem wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Krzemienny Krąg” zorganizowaliśmy Świąteczną Akcję Charytatywną „Gwiazdki Moc”. Licytując na antenie przedmioty podarowane nam przez naszych partnerów biznesowych, samorządowców, przyjaciół, sławnych sportowców i aktorów gromadziliśmy fundusze, by zrealizować ważne społecznie potrzeby.

W tym roku przygotowaliśmy kolejną edycję naszej akcji. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa i konieczność stosowania związanych z nią ograniczeń będzie ona miała inną formułę.

Polegać będzie na zbiórce pieniędzy nie przez licytację, ale sprzedaż kalendarzy – cegiełek, z których dochód zostanie przeznaczony na wyposażenie Punktu Poboru Krwi Stacji Krwiodawstwa oraz Laboratorium Diagnostycznego w ostrowieckim szpitalu.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że szpitale dramatycznie potrzebują krwi, m.in. z racji tego, iż wielu krwiodawców przestało ją oddawać. Z kolei osocze osób, które przechorowały COVID 19 jest bezcenne, bo to lek, który ratuje życie osobom zakażonym koronawirusem, które ciężko przechodzą chorobę i znajdują się w szpitalu.

Kalendarz „Gwiazdki Moc” na 2021 rok przygotowany przez nas jest wyjątkowy. Na jego kartach znajdziecie Państwo arystyczne zdjęcia wykonane z drona przez ostrowieckiego fotografika – pasjonata Łukasza Spychałę. Każdy miesiąc to nowe, cudowne, czasami zaskakujące oblicze naszego powiatu uchwycone z drona. Do tego praktyczny kalendarz dni z imionami i wykazem świąt.

Cegiełka to nie mniej niż 25 zł.

Kalendarze można „kupować”:

 • w Radiu Ostrowiec, Galeria Łysica przy Alei 3 Maja 17
 • w ostrowieckich przedszkolach, którym dziękujemy za to, że przyjęły nasze zaproszenie do udziału w akcji: to Przedszkole Publiczne nr 19 na osiedlu Ogrody, Przedszkole Publiczne nr 7 na
  os. Słonecznym, Przedszkole Publiczne nr 15 na os. Ogrody, Przedszkole Publiczne nr 5 przy ulicy Śliskiej
 • w Przedszkolu „Smyk” i Szkołach im. St. Konarskiego przy ul. Sienkiewicza
 • w sklepie „Szafa Fashion Kids” przy ul. Kościelnej 30 w Ostrowcu
 • na Targowisku Miejskim w Ostrowcu
 • w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym
 • Starostwie Powiatowym przy ul. Iłżeckiej
 • w środę 16 grudnia – między godziną 9 a 11 na bazarku na Ogrodach
 • w czwartek 17 grudnia oraz w sobotę 19 grudnia – między 9 a 11 na Targowisku Miejskim

Można także dokonać wpłat w dowolnej wysokości wprost na konto „Gwiazdki Moc”

Numer konta:

LGD “Krzemienny Krąg”

41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Gwiazdki Moc – darowizna na cele statutowe

 

Świąteczną Akcję „Gwiazdki Moc ’20” na antenie Radia Ostrowiec zaczynamy 14 grudnia.

Wiemy, że nadeszły trudne czasy, że każdego dnia martwimy się o to, czy nasze firmy przetrwają, czy nasi bliscy nie zachorują, czy ta pandemia wreszcie się skończy…

My wierzymy, że tak.

I wierzymy, że przetrwanie wielkiej próby przed jaką stoimy będzie łatwiejsze, gdy będziemy wobec siebie solidarni.

Radio Ostrowiec. To co nas łączy…

 

Joanna Gergont- Woś
Redaktor Naczelna
Radia Ostrowiec

 

Poniżej prezentujemy poszczególne strony naszego kalendarza: