Sylwester Lepiarz i Dominika Łukasiewicz najlepsi w trzeciej rundzie MosirGutwinRun 2024

Zakończyła się trzecia runda cyklu MosirGutwinRun 2024 – Maraton i Półmaraton na raty’. W niedzielę, 14 lipca na Gutwinie pobiegło lub pomaszerowało łącznie 370 osób. Dziewięćdziesiąt dwie osoby rywalizowały na koronnym, biegowym dystansie 10 kilometrów.

– Robiłem „dyszki” w tamtym tygodniu na Brodach. A na co dzień, to trenuję co dwa dni. Najczęściej są to biegi na dystansie 8 i 10 kilometrów – mówił tuż przed startem Mateusz Duda. – Nie robię profesjonalnych przygotowań, trzy razy w tygodniu biegam. Robię też treningi siłowo-wytrzymałościowo. Biegam również po górach – opowiadał o swoich przygotowaniach Patryk Grudniewski.

Bezkonkurencyjny na najdłuższym dystansie okazał się Sylwester Lepiarz, dla którego to drugie zwycięstwo w tegorocznym cyklu. Jako pierwsza spośród kobiet linię mety przekroczyła Dominika Łukasiewicz. Ta sama dwójka była również najlepsza w biegu o połowę krótszym. Wśród kijkarzy na dystansie 5 kilometrów tryumfowali Paweł Heda i Ewelina Zając. Na Gutwinie w 4 kategoriach rywalizowało również dziewiętnaścioro dzieci.

/mor/

Ważne wydarzenia