Politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w teren. Spotkania pod nazwą ,,Czas Polski – Program Polaków” organizują w regionie także lokalni działacze, krytykując na nich rząd Donalda Tuska i lokalne władze opozycyjne dla PiS.
W ostatni piątek, 20 marca w Ćmielowie z mieszkańcami gminy spotkali się senator Jarosław Rusiecki, radna wojewódzka Magdalena Zieleń i radny powiatowy Zbigniew Duda. Najwięcej uwagi poświęcili krytyce programu SAFE.
– Na tym ten mechanizm polega, żeby te ogromne środki pożyczyła Polska, a efekty konsumowała firma zachodnia – przekonywał na spotkaniu w Ćmielowie senator Jarosław Rusiecki, wskazując, jakie przedsiębiorstwa mogłyby być – jego zdaniem – beneficjentami. Polski rząd deklaruje, że 80 proc. z 44ech miliardów euro niskooprocentowanej pożyczki zostanie w kraju, wspierając polski przemysł.
Zbigniew Duda, który jest radnym powiatowym, krytykował z kolei rządy Koalicji ,,Tak! Dla Samorządu” w powiecie ostrowieckim.
– O władzy powiatowej powiem, że dobrze jak odejdą – mówił Zbigniew Duda, podnosząc, że jako radny chciałby wiedzieć, czy 'porodówka’ w ostrowieckim szpitalu zostanie zamknięta, czy nie. Sam przyznaje, że deklaracje starosty ostrowieckiej o tym, że likwidacji nie będzie zna, ale im nie ufa, nazywając 'obiecankami’.
Nieufni, że PiSowi uda się przejąć w kraju władzę byli uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy.
– W jaki sposób chcecie tego dokonać? Przez ostatnie 2,5 roku straciliście jakieś 10 procent poparcia – pytał jeden z mieszkańców. – Wybory to są wybory, to jest dzień głosowania i liczenie głosów. Ja jestem bardzo ostrożny. Naszym celem jest wygrać te wybory – odpowiadał Rusiecki.
Mieszkańcy pytali też o pomysły na zatrzymanie młodych w takich miejscowościach, jak Ćmielów.
Oprócz kilkunastu mieszkańców gminy i burmistrz Joanny Suski, w Domu Kultury obecni byli też ostrowieccy radni miejscy i powiatowi z klubu PiS. Tego samego dnia zorganizowali też spotkanie w Gromadzicach.
Aktywny jest także przyszły kandydat partii Jarosława Kaczyńskiego na premiera Przemysław Czarnek, który we wtorek, 24 marca odwiedzi Staszów.
/mag, mor/















