Brodzik na „Rawce” nieczynny po tym, jak został zanieczyszczony przez dziecko

Fot. MOSiR Ostrowiec

Przez kilka najbliższych dni bywalcy ostrowieckich, odkrytych basenów„ Rawka Od Nowa” nie będą mogli korzystać z brodziku dla najmłodszych dzieci. W czwartek ujawniono tam zanieczyszczenie, pozostawione najprawdopodobniej przez jednego z maluchów.

– Brodzik został natychmiast wyłączony z eksploatacji, a personel techniczny po godzinie 20 przystąpił do pracy. Trzeba było wymienić wodę, zdezynfekować nieckę, wyczyścić układ filtrów. Dzisiaj zawiadomiliśmy też sanepid. Zostały pobrane próbki do badań bakteriologicznych – informuje Piotr Wańdoch, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu.

Niestety mały „wypadek”, którzy wydarzył się osobie korzystającej z basenu spowodował konieczność przeprowadzenia wszystkich czynności tak, jak przed otwarciem sezonu. Kiedy badania sanepidu wykażą brak zanieczyszczeń, będzie mógł być ponownie otwarty. Prawdopodobnie stanie się to dopiero po weekendzie.

– Apelujemy po raz kolejny do wszystkich, nie tylko do rodziców, aby zachowywać na terenie kąpielisk rozwagę i zdrowy rozsądek. Takie zachowanie wiąże się z wielkimi problemami. Wymiana wody, badania i cała chemia, jaka musi być użyta, to są naprawdę duże koszty – apeluje Piotr Wańdoch.

Pozostałe wodne atrakcje „Rawki Od Nowa”, czyli głębszy basen, sztuczna rzeka i strefa z łóżkami wodnymi oraz zjeżdżalniami – z uwagi na brak bezpośredniego połączenia z brodzikiem, funkcjonują normalnie.

/sla/

reklama

Ważne wydarzenia