Powiatowy Urząd Pracy zakończył nabór i rozpatrzył wnioski pracodawców, który ubiegali się o dofinansowanie z tegorocznej rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego, przeznaczonego dla osób pracujących, zagrożonych utratą zatrudnienia ze względu na niewystarczające kwalifikacje albo zmieniający się rynek pracy.
– Ze środków rezerwy mogły skorzystać osoby po 50. roku życia, z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, niskim wykształceniem, a także firmy z branży kluczowych dla naszego powiatu. To między innymi turystyka, opieka zdrowotna i budownictwo – informuje Elżbieta Świercz, specjalistka do spraw rozwoju zawodowego w PUP Ostrowiec.
W naborze ogłoszonym w czerwcu wpłynęło 13 wniosków. Pozytywnie rozpatrzono dziewięć, na kwotę 71 tysięcy złotych. – Dzięki tym pieniądzom utrzyma zatrudnienie 36 osób – dodaje Elżbieta Świercz.
W podstawowym naborze na tego początku roku, ostrowiecki urząd miał do rozdysponowania 775 tysięcy złotych. Podpisano 40 umów, dzięki którym ze szkoleń, które pomogą w utrzymaniu pracy skorzystały 392 osoby.
/sla/