Kryta pływalnia Rawszczyzna będzie otwarta od poniedziałku, 2 września

Fot. Anna Śledzińska

Nowy sezon rozpoczyna od 2 września kryta pływalnia Rawszczyzna. Baseny zostaną oddane do użytku po wakacyjnym remoncie.

Szczególnie najmłodszych ucieszy fakt, że ponownie dostępna będzie żółta zjeżdżalnia. – Zjeżdżalnię musieliśmy wyłączyć z użytkowania pod koniec roku szkolnego, ponieważ na laminacie pojawiły się odpryski. Firma wykonała nam prace związane na ślizgach, a konstrukcję pomalowaliśmy sami – mówi Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu.

Ściany w szatniach zostały odmalowane, a w wielu miejscach wymieniono popękane płytki. Z tym, jak mówi dyrektor, jest coraz większy problem, bo zgromadzony wcześniej zapas już się kończy, a nowych już kupić nie można. Kryta pływalnia ma już 20 lat, a materiały, z których została wykonana już nie są produkowane.

Poza wyczyszczeniem niecek basenowych wykonano też inne prace. – Cała masa prac na stacji uzdatniania wody, czyli zmywanie zbiorników przelewowych i filtracyjnych, konserwacje rozdzielni elektrycznych i ciągu uzdatniania wody – wymienia dyrektor.

Zostało też poprawione i podniesione oraz wyczyszczone przejście przez mostek nad basenem. Pływalnia Rawszczyzna od 2 września czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 21, a w soboty i niedziele w godzinach od 7 do 21.

Tymczasem zmieniły się plany co do odkrytych basenów, które teoretycznie kończą sezon w niedzielę, 1 września. Dyrektor Węglewicz przekazał nam informację, że zostaną otwarte jeszcze na weekend 7 i 8 września.

/sla/

Ważne wydarzenia