Remontowaną drogę 754 ozdobią jesiony i lipy. Trwają nasadzenia młodych drzewek

Rozbudowa drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim zbliża się do końca. Zgodnie z harmonogramem roboty mają potrwać do 27 września. Wraz z pracami przy nawierzchni drogi prowadzone są już także nasadzenia w miejsce wyciętych na początku inwestycji 150 starych drzew.

– Sadzimy teraz 203 sztuki drzew, tak więc sadzimy więcej niż wcześniej wycięliśmy – mówi Andrzej Welik z Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, które jest zarządcą drogi. – W ramach projektu posadzimy 151 jesionów oraz 52 lipy. Sadzonki jesionów mają około 3 metrów wysokości, lipy to z kolei 4-metrowe drzewka – dodaje.

O ile jesiony zostały posadzone już prawie wszystkie – to lipy dopiero zostaną na przełomie sierpnia i września. – Nasadzenia prowadzimy wzdłuż ulicy Radwana oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Denkowską. Przy zlokalizowanym tam rondzie turbinowym dysponujemy szerszym pasem. Nowe drzewka pojawią się także przy moście, gdzie wcześniej rosły kasztanowce – wymienia Andrzej Welik.

Prace, jak zapewnia, są prowadzone zgodnie z harmonogramem, ale podkreśla też, że ich zakończenie przed 27 września nie oznacza, że cały odcinek drogi wraz z mostem będzie od razu przejezdny. – Po zakończeniu robót rozpocznie się procedura odbiorowa z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, co może potrwać miesiąc do maksymalnie dwóch. Wszystko zależy od tego, jak te procedury rozłożą się w czasie i oczywiście pogody, a przy dzisiejszych anomaliach ciężko być czegokolwiek pewnym – zapowiada przedstawiciel zarządcy drogi.

/mag/

Ważne wydarzenia