Kryte baseny Pływalni Rawszczyzna zamknięte do września

fot. Radio Ostrowiec

Podobnie jak w ubiegłych latach również w tym roku kryte baseny Pływalni Rawszczyzna z powodu przerwy technologicznej zostaną zamknięte. W tym czasie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadzi przegląd wszystkich urządzeń oraz wymieni wodę.

– Raz do roku musi być wymieniona woda. Będą myte wszystkie elementy, które mają kontakt z wodą, czyli niecka basenowa, przelewy, liny torowe. Będziemy czyścić zbiorniki filtracyjne. Będą też drobne prace naprawcze w szatniach, a tam gdzie będzie trzeba to również pomalujemy. Dokonamy również serwisu rozdzielni elektrycznych – mówi Piotr Węglewicz, dyrektor ostrowieckiego MOSIR-u.

Remontu wymaga również żółta zjeżdżalnia, która od połowy czerwca została wyłączona z użytku z powodu awarii.

– Na jednym ze ślizgów odpadł kawałek żelkotu. Korzystanie z tej zjeżdżalni mogłoby wiązać się z uszkodzeniem ciała, dlatego wyłączyliśmy ją z użytku. Serwis był, sprawdził obie zjeżdżalnie, w sierpniu odbędzie się remont i ich konserwacja – informuje dyrektor Węglewicz.

Konserwację oraz remonty MOSIR zrealizuje z własnych środków. Kryte baseny będą niedostępne dla mieszkańców od soboty, 13 lipca do 1 września.

/mor/

Ważne wydarzenia