Policja szuka świadków wypadku na zalewie Wióry, w którym zginął 12-letni chłopiec

Starachowiccy policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sobotę, 6 lipca, po godzinie 14 na zalewie Wióry w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.

Przypomnijmy, że w jego wyniku zginął 12-letni chłopiec, który wpadł do wody z materaca, ciągniętego przez skuter wodny po tym, jak z niewyjaśnionych przyczyn w ponton uderzył inny skuter, prowadzony przez 37-latka.

– Chcemy zebrać jak najwięcej dowodów, żeby mieć jak najwięcej informacji na temat tego wypadku – mówi Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.
Oprócz chłopca na pontonie siedział 44-latek, który nie ucierpiał. Skuter wodny prowadził 39-latek. Wszyscy byli trzeźwi.

Śledczy chcą ustalić dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia, w tym ewentualną odpowiedzialność uczestników. Policja prosi o kontakt osoby, które były świadkami zdarzenia lub mają istotną wiedzę na jego temat i zapewnia anonimowość. Kontaktować można się osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 47 804 32 07 ze starachowicką komendą lub komisariatem w Brodach.

/mor/

Ważne wydarzenia