Absolwenci THM-u po wynikach matury, opowiadali nam o swoich planach na przyszłość

fot. Radio Ostrowiec

Tegoroczni maturzyści poznali dziś wyniki swoich majowych egzaminów. Dziś także odbierali w swoich szkołach świadectwa maturalne. O pierwsze wrażenia po poznaniu wyników i plany na przyszłość pytaliśmy absolwentów Zespołu Szkół nr 3 im. Hutników Ostrowieckich.

– Ogólnie oceniam, że poszło mi dobrze, ale też w tym roku poziom był niski, a szczególnie podstaw. Wydaje mi się, że większość osób wysoko napisało. Mi osobiście najlepiej poszła matematyka – mówi Jakub Kolasa, który na studia wybiera się do Krakowa. – Planuje iść na AGH do Krakowa na informatykę.

Zadowolony z wyniku był również Michał Walczyk.

– Patrząc na to, że do nauki podchodziłem dość sceptycznie. Musiałem mocniej zakuwać. Teraz wyniki są dla mnie zadowalające bo są po prostu zdane, a na studia planuje iść zaoczne więc tam bardziej liczy się zawód, a wyniki to tak na prawdę dopełnienie całej rekrutacji – tłumaczy. Studia planuje rozpocząć w Warszawie na kierunku logistyka. – Dam sobie radę, logistyka jest dość łatwa, jeszcze z takim przygotowaniem jakie przeszliśmy w tej szkole będzie łatwo.

We wszystkich szkołach średnich powiatu ostrowieckiego zdawalność matury wyniosła 92 proc. To wynik lepszy niż średnia krajowa (przypomnę – 84 proc) i wojewódzka (85,9).

/kawa/

 

Ważne wydarzenia