Świetlice środowiskowe z ofertą wakacyjną

Fot. PSP Sarnówek / GOPS Bodzechów

Wciąż można zapisywać dzieci do świetlic środowiskowych na terenie gminy Bodzechów.

Placówki funkcjonują przez cały rok w dwóch punktach – w byłej szkole podstawowe w Miłkowie oraz w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzechowie. Organizowane tam zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 16 lat.

– Nastawione są przede wszystkim na pomoc dzieciom w nauce. Prowadzone są tam zajęcia z języka angielskiego, informatyczne oraz muzyczno-teatralne – mówi Dariusz Kwaśniak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzechowie. W wakacje ich forma pomocy wygląda nieco inaczej – zajęcia nastawione są na zabawę i integrację.

Działalność świetlic środowiskowych finansowana jest z gminnego programu przeciwdziałania alkoholizmowi. – Prowadzone są tam zajęcia profilaktyczne, związane nie tylko z problemem alkoholowym, ale także z narkomanią czy z uzależnieniami behawioralnymi. Zajęcia prowadzone są zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dziecko może liczyć na konsultację z psychologiem – dodaje dyrektor Kwaśniak.

Świetlice funkcjonują codziennie w godzinach od 15 do 19. Na czas wakacji placówki rozważają wydłużenie tego czasu do godzin południowych. Chętni, by zapisać swoje dziecko, mogą skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bodzechowie.

/osa/

Ważne wydarzenia