Policjanci z Ostrowca zostali najlepszym patrolem w województwie

Fot. Policja Świętokrzyska

Ostrowieccy policjanci zostali najlepszym patrolem województwa świętokrzyskiego. Podczas XXVIII Turnieju Par Patrolowych, który odbył się 18 i 19 czerwca, starszy sierżant Michał Zięba oraz starszy posterunkowy Rafał Połetek otrzymali tytuł 'Patrolu Roku’. Rywalizowali z 14 innymi parami.

– Obaj jesteśmy aktywni sportowo, więc żadnych problemów pod względem sprawności fizycznej nie mieliśmy. Ale do tych zawodów nie przygotowywaliśmy się specjalnie. Codziennie jeździmy ze sobą w patrolu, codziennie przeprowadzamy razem kilka interwencji, więc współpracujemy ze sobą bez żadnych problemów – wyjaśnia Rafał Połetek.

Pierwszym etapem policyjnych zmagań był egzamin teoretyczny. Policjanci w 40 minut musieli odpowiedzieć na 40 pytań sprawdzających ich znajomość przepisów, procedur, zasad użycia broni. Dzień później policjanci przystąpili do testu sprawnościowego. – Rozpoczęliśmy od testu sprawności, który co roku musi zdać każdy policjant. Były to między innymi: bieg na kilometr, koperta, rzut piłką lekarską oraz brzuszki na czas. Kolejny etap to techniki i taktyki interwencji. Każdy z policjantów losował 3 techniki, które musiał zaprezentować. Był to takie zadania, jak obezwładnienia oraz wyjścia z pozycji zagrożonych, typu dosiad, garda, itd. – wylicza Rafał Połetek. Podczas tej części zawodów sprawdzono także umiejętności policjantów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Tego samego dnia zostali wyłonieni zwycięzcy. Miejsce 3 zajął patrol ze Skarżyska-Kamiennej, 2 miejsce przypadło jednostce z Sandomierza. Najlepszymi okazali się ostrowieccy policjanci – Michał Zięba i Rafał Połetek.

Kolejnym i ostatnim etapem zawodów będzie sam finał. O tytuł ogólnopolskiego Patrolu Roku policjanci powalczą we wrześniu w Słupsku.

/osa/

Ważne wydarzenia