Wakacje można spędzić także w muzeum. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji

fot. archiwum Muzeum Wielopolskich

W wakacje dobrze będzie się można bawić się w… muzeum. Pałac Wielopolskich w Częstocicach rozpoczyna zapisy na wakacyjne zajęcia muzealne dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Odbędą się one w dwóch terminach – od 1 do 5 lipca oraz od 29 lipca do 2 sierpnia.

– Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 13.00 i w tym czasie będziemy spędzać aktywnie czas. To będą zabawy, gry, ale też warsztaty kreatywne w przestrzeni wystaw, spotkania z ciekawymi ludźmi. Drugi termin to przełom lipca i sierpnia. Wtedy program będzie inny więc jeśli ktoś jest zainteresowany dwoma terminami, to jak najbardziej zapraszamy – zachęca Anna Boroń, główna specjalistka do spraw wizerunku i edukacji Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W programie są również warsztaty plastyczne i zajęcia dotyczące militariów, rzeźby czy produkcji porcelany, seanse filmów edukacyjnych i pikniki w pałacowym parku.

Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Koszt jednorazowych zajęć to 30 złotych od osoby, natomiast uczestnictwo w zajęciach przez cały tydzień wynosi 100 złotych. Na zajęcia trzeba się zapisać. Możecie to zrobić pod numerem telefonu (41 265 36 51 lub 669 970 489) bądź adresem mailowym sekretariat@muzeumostrowiec.pl  lub anna.boron@muzeumostrowiec.pl

/kawa/

Ważne wydarzenia