Rozpoczyna się remont oddziału urologii w szpitalu w Ostrowcu

Oddział urologii po remoncie ma wyglądać tak, jak zmodernizowana niedawno chirurgia. Fot. Anna Śledzińska

W poniedziałek, 24 czerwca rozpoczyna się remont oddziału urologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Potrwa trzy miesiące, w tym czasie pacjenci ulokowani będą na dawnym oddziale okulistyki. Będzie kosztował 590 tysięcy 400 złotych i wykona go ta sama firma, która remontowała oddział chirurgii.

– To jest inwestycja w 100 procentach finansowana ze środków własnych. O ile w przypadku chirurgii mieliśmy dotację z powiatu, to uzgodniłem jeszcze z poprzednią starostą, że urologię wyremontujemy sami – mówi dyrektor szpitala Dariusz Tumulec.

Zakres prac będzie identyczny jak na niedawno oddanej chirurgii. – Przede wszystkim przebudowa sali i węzłów sanitarnych, dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chcemy wydzielić izolatki, także wyposażone we własne łazienki – wymienia dyrektor.

Po remoncie liczba łóżek na oddziale pozostanie taka sama – dostępne będą 24 miejsca. W kolejnych miesiącach szpital będzie chciał także wymienić łóżka i szafki dla pacjentów na wszystkich remontowanych oddziałach. Koszt wyposażenia jednego to około 170 tysięcy złotych.

W ostatnim kwartale tego roku, po remoncie urologii, wykonana będzie kompleksowa modernizacja oddziału kardiologii.

/sla/

Ważne wydarzenia